Press

 

 

Tekste skandaloze?Nga ‘Theje’ tek ‘Sekret’, Gjergj Leka ne ‘Abc e pasdites’:E kemi në rrace te keqen

14 Janar 2022

 

                                   

Video – Gjergj Leka ka vendosur “t’i luajë fenë” 2022-it, zbulon surprizat, 1 Janar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=TkjXtRC_Hz8

https://sot.news/gossip/habit-gjergj-leka-do-bej-gjera-qe-nuk-i-kam-bere-me-dy-grate-e-para-i484928

 

Gjergj Leka: 50 vjet martesë nuk i bëj, por po t’i mbledh të tria bashkë shkoj 60

Alban Ramosaj & Gjergj Leka “Theje” #Fest60 Nata e dytë 28 Dhjetor 2021

https://sot.com.al/english/gossip/se-njihja-alban-ramosajn-beri-buje-me-deklaraten-gjergj-leka-flet-pasi-th-i487631

 

“Jetoi siç deshi vetë”/ Gjergj Leka përlotet për mikun e tij: ‘Mësimi’ që na dha Kujtim Prodani

Mars 2021

 

 

VIDEO – “Jetoni n’ kangën shkodrane”, kantautori i mirënjohur Gjergj Leka këngë për Luan Borovën e Nazmi Lishin  August 4, 2020

 

 

I përlotur, Gjergj Leka flet për vajzën: Kam gabuar shumë… 20/04/2020

Momenti prekës i Gjergj Lekës: Kam gabuar me vajzën“E Diell”,19 Prill 2020

 

 

Festivali i këtij viti bëri jehonë të madhe, Gjergj Leka zbulon projektet e reja: Vitin tjetër do e bëj unë një festival, nuk i frikësohem… Janar, 2020

 

 

Gjergj Leka: Ne, që të nesërmen e lamë në dorë të Zotit 22 Dhjetor 2019

 

Gjergj Leka: Ne, që të nesërmen e lamë në dorë të Zotit

 

 

20 vite diferencë me gruan, kantautori: Janë shumë pak, do doja edhe më shumë (VIDEO)

Duke folur për dashurinë e marrëdhëniet, kantautori ndau me ne edhe një fragment të ndodhur vetëm pak ditë më parë në një prej rrugëve të Tiranës.  Korrik 2019

 

 

ABC NEWS: I ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon, kompozitori Gjergj Leka ka komentuar Festivalin e Këngës në RTSH, i cili u shoqërua me polemika (Dec 27, 2019)

Gjergj Leka: Nuk ishte festival, cfare nuk me pëlqeu te Alketa Vejsiu| ABC News Albania

 

 

Gjergj Leka: Po bej nje festival timin Dhjetor 2019

 

 

Rudina/ Gjergj Leka kenge surprize Rudina Magjistarit (07.02.2018)

 

 

Përpara demokracisë, Gjergj Leka bëri tatuazh një kryq dhe ja çfarë i ndodhi TETOR 2018

 

 

Gjergj Leka në kurth, tregon dhe për njohjen me gruan disa vite më të re në moshë

 

 

Gjergj Leka: Nuk po na ngelin më këngë shqip Dhjetor, 2018

 

 

GJERGJ LEKA

 

 

Katër vjet të fejuar, Gjergj Leka i lumtur me Eriseldën  Dhjetor, 2018

 

 

GJERGJ LEKA: KËNGA QYTETARE PO ZËVENDËSOHET ME AHENGUN RUMUN DHE BULLGAR, TEKSTET JANË MIZERABËL August 23, 2017 

 

 

Rudina/ Bashkeshortja surprizon Gjergj Leken (22.11.17)

 

 

Gjergj Leka rrëfen jetën personale: Nuk kam kohë të bëhem sërish prind,jam vonë 25 Nëntor, 2017

 

 

Tropojani, Gjergj Leka: Këngën i`a kushtova një mjeku që më shpëtoi jetën

 

 

Married Gjergj Leka, she is 22 years younger

The songwriter Gjergj Leka has formalized his love affair with the engagement

 

 

Gjergj Leka: Jeta ime në fshat, atje ku punoj kopshtin, merrem me pulat, pi birra me shokët dhe gatuaj…21 MARS 2016

 

 

Takimi i pasdites – Gjergj Leka prezanton te fejuaren! (13 Janar 2015)

 

 

Gjergj Leka & Venus Band – Kolazh Cigan

Nata Cigane tek Kenget e Shekullit 2011, LIVE ne Teatrin e RTVKLAN

 

 

Bluetooth – Nostalgji/ Gjergj Leka: Ky është stili im, nuk jam pronar lokalesh, por qejfli i tyre Maj 2008